З 5 листопада 2019 року відділом ювенальної превенції ГУНП в Донецькій області спільно з ГО «МОЛОДІЖНА ЛІГА МАЙБУТНІХ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії реалізується проект «ПРОСТІР МИРУ ТА БЕЗПЕКИ». Мета проекту: профілактика правопорушень, зниження рівня злочинності серед неповнолітніх, подолання та вирішення конфліктів серед дітей, зокрема попередження булінгу у школах.

Детальніше...

Проект «Ресурсна кімната для дітей з особливими освітніми потребами»

Влітку 2019 року команда нашого навчального закладу подала заявку на Конкурс міні-грантів від Фонду розвитку Маріуполя. Після конкурсного відбору заявок наш проект було обрано до 12-ки переможців міста. Тепер у нашому навчальному закладі є Ресурсна кімната.

Актуальність проекту

Більшість дітей з собливими освітніми потребами за станом здоровʼя не можуть протягом навчального дня знаходитися в класі, а також потребують спеціально обладного класу для проведення корекційно-розвиткових занять. Враховуючи це, а також тенденцію збільшення кількості дітей з інвалідністю, які ідуть на навчання у ЗОШ, а також Закон України №6437 "Про внесення змін до Закону України "Про освіту щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг", відкриття ресурсних кімнат дасть можливість отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу.

Ресурсний клас – це простір для зручного та результативного навчання дітей, який базується на індивідуальному підході та усуненні труднощів у навчанні та соціалізації дитини з залученням, або повним подальшим переходом у загальноосвітній клас.

У ресурсній кімнаті дитина може освоювати безліч необхідних їй навичок. Дуже важливо під час занять в інклюзивно-ресурсній кімнаті розвивати у дитини саме ті навички, які у неї виступають проблемними у повсякденному житті та у процесі освіти.

Відповідно до задач ресурсної кімнати, передбачено спеціальний перелік обладнання, який дасть змогу дітям навчатися та освоювати усі потрібні навички, найчастіше це відбувається у форматі гри, особливо на початкових етапах навчання.

Основна цільова група – це діти з особливими освітніми потребами, які навчаються за інклюзивною та індивідуальною формою навчання, та першокласники, яким необхідна адаптація.

«Лідери освітніх інновацій» – конкурс, що надає можливості для впровадження інноваційних технологій у сфері освіти.

Мета проекту - створення комфортних умов під час корекційно-розвиваючих занять для формування у дітей з особливими освітніми потребами навичок самостійності, впевненості, мобільності, адже всі діти є цінними і активними членами суспільства.

  • 1
  • 2

КОНТАКТЫ:

87515, Україна, Донецька обл.,
м. Маріуполь, вул. Грецька, 44


+38 (096) 277 69 03

+38 (0629) 33 63 92 Директор

e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Copyright © 2019 - КЗ "Гімназія зі структурним підрозділом початкової школи № 1
Маріупольської міської ради Донецької області"