Предлагаем несколько советов, которые помогают пережить стресс с наименьшими потерями.

1. Вспомните, как Вы себя ощущали, когда все было хорошо. Когда представляешь себя в комфортной ситуации, появляются ощущения, связанные с ней.

2. Расслабляйтесь физически. Если тело и мышцы расслаблены, то и психика не может быть в напряженном состоянии.

3. Постарайтесь быть реалистичнее, когда Вы описываете себе или близким ситуацию, в которой находитесь. Избегайте таких слов, как "никогда", "всегда", "ненависть".

4. Живите сегодняшним днем. Установите цели на сегодня и достигайте их.

5. Не разрешайте себе "утонуть" в жалости к себе, не отказывайтесь от помощи. Любовь, дружба и помощь - мощные средства в борьбе со стрессом.

6. Заставьте стресс работать на вас. Многие люди победили стресс, отказываясь стать проигравшими. Они встретили испытание с поднятой головой. Если вы сможете принять негативное событие (например, потерю работы) как необходимость совершить позитивное действие (например, найти лучшую работу), вы победите стресс его же оружием.

7. Старайтесь не думать о прошлых событиях как о поражении.

8. Относитесь к стрессу как к источнику энергии. Каждую проблему, которую ставит жизнь, воспринимайте как вызов.

9. Вы не можете отвечать за поведение других, но можете контролировать свою реакцию на их поступки. Ваша главная победа - это победа над своими эмоциями.

10. Не старайтесь угодить всем, это нереально, вы должны время от времени угождать себе.

11. Нарисуйте мысленно картину своего будущего и почувствуйте себя счастливым.

- Доцільно знати та використовувати в розмові з дітьми на тему ситуації в країні виважені, емоційно нейтральні слова та вирази. До таких слів та виразів належать ті, які не є оціночними, не несуть погрози і не навіюють страх, а просто констатують сам факт подій.

- Щоб раптом не спровокувати конфлікт, потрібно враховувати, що діти в класі можуть мати різні погляди до того, що відбувається, бо вони мають сім’ї, і на їх світобачення впливає позиція членів сім’ї.

- Доцільно заздалегідь обміркувати, як саме ті чи інші ситуації, запитання, завдання можуть вплинути на дітей, чиї батьки або родичі брали участь, чи постраждали, або навіть загинули внаслідок конфліктних подій.

- Недоцільно ігнорувати дитячі зауваження або конфлікти, пов’язані з втратам близьких людей.

- Краще демонструвати дітям розуміння та повагу до почуттів інших людей, вчити дітей тому, що кожна людина має невід’ємну внутрішню цінність.

- З огляду на ймовірність швидкоплинної зміни ситуації, навчальним закладам у взаємодії з органами державної влади, батьківською громадськістю, неурядовими організаціями слід бути готовими гнучко реагувати на прояви тих чи інших тенденцій, застосовувати новітні дієві інформаційні та інші технології задля надання психологічної та педагогічної допомоги дітям та їх батькам.

- Виявляйте дітей, які потребують соціально-педагогічної та/або психологічної допомоги, співпрацюйте з психологом.

- Активізуйте роботу з формування навичок безпечної поведінки задля попередження випадків насильства, зокрема гендерного насильства.

- Проводьте з учнями практичні заняття з елементами тренінгу з метою зниження ступеня агресивності, формування толерантності, попередження випадків насильства.

- Сприяйте проведенню психологічної та соціально-педагогічної роботи з дітьми із сімей, члени яких загинули.

- Сприяйте адаптації дітей-переселенців у нових умовах.

Використовуйте можливості громади щодо надання необхідної допомоги дітям, батькам чи колегам, які її потребують.

Мы родились и выросли в мирное время. Поэтому наша психика не адаптирована к экстремальным условиям. Все мы сейчас испытываем страх, тревогу за свою жизнь и жизнь своих близких. В нашем окружении есть люди, которые пережили угрожающую жизни ситуацию (бомбежка, перестрелка, пожар).

Детальніше...

  • 1
  • 2

КОНТАКТЫ:

87515, Україна, Донецька обл.,
м. Маріуполь, вул. Грецька, 44


+38 (096) 277 69 03

+38 (0629) 33 63 92 Директор

e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Copyright © 2019 - КЗ "Гімназія зі структурним підрозділом початкової школи № 1
Маріупольської міської ради Донецької області"